Festival van Ortigueira

Het Internationaal Festival van de Keltische Wereld van Ortigueira is een festival dat gewijd is aan de folkmuziek uit de Keltische gebieden: Ierland, Schotland, Wales, Cornwall, Bretagne en het Eiland Man. Deze zes gebieden worden aangevuld met drie regio’s uit Spanje Galicië, Asturië en Cantabrië. Gedurende de laatste 25 jaren ging het festival tijdens de zomer door gedurende 4 dagen in Ortigueira, in de provincie La Coruña, Galicië.

Foto: affiche voor 2022

Het hoofdpodium staat in de haven en daar staan de grootste namen zoals Alan Stivell of The Chieftains. Daarnaast staan er in de omgeving van de haven nog meer podia voor de minder bekende groepen. Op het strand van Morouzos en in het dennenbos is er ruimte voorzien voor de bezoekers van het festival.

Het is met zijn gemiddelde aantal bezoekers van rond de 100.000 bezoekers een van de belangrijkste festivals in Europa.

Het festival gaat ook in 2022 door van 10 tot 17 juli.

Het festival heeft ook een website op Ortigueira.

Alle muzikanten die tijdens de geschiedenis van het festival hebben opgetreden:

2018: Yves Lambert Project, Gabriel G Diges, Airiños de Fene, Lúnasa, The Celtic Social Club, Escola de gaitas de ortigueira, The National Youth Pipe Band of Scotland, Kila, Rubén Alba, Os D`abaixo, Milladoiro

2017: Usher’s Island, Scott Wood Band, Böj, Gamelas e Anduriñas, Os Carecos e Amigos, Treixadura, A Roda, Cantigas e Agarimos, Skerryvore, Banda Crebinsky, The California and District Pipe Band, Óscar Ibáñez & Tribo, Michael McGoldrick, Tejedor, Harmonica Creams, Kevrenn Brest Sant Mark, Escola de gaitas de Ortigueira

2016: The Pipes and Drums Clan Gathering, Doolin, Fullset, Banda de gaitas Xarabal, Mánran, Milladoiro, Escola de gaitas de Ortigueira, Dominic Graham School of Irish Dance, The Peatbog Fairies, Alén de Ancos, Bagad Sonieren Bro Dreger, Susana Seivane

2015: Escola de gaitas de Ortigueira, Capercaillie, Cristina Pato, Sharon Shannon, Xabi Aburruzaga, Jacky Molard Quartet, Oreka TX+Kalakan, Vale of Atholl Pipe Band, Xosé Manuel Budiño, Brian Finnegan & Paul McSherry, Banda de gaitas de Forcarei, Banda de gaitas de Ladrido

2014: Escola de gaitas de Ortigueira, Milladoiro, Dominic Graham School of Irish dance, Moxie, Ruaille Buaille, Bellón Maceiras Quinteto, The Chieftains, Fest Rock, Treacherous Orchestra, Anxo Lorenzo Band

2013: Folk on Crest, KAN, Banda Crebinsky, Escola de Gaitas de Ortigueira, Bagad Glazik Kemper, Harmonica Creams, Ruaille Buaille

2012: Escola de Gaitas de Ortigueira, Oban Pipe Band, Bagad Glazik Kemper, Banda de Gaitas de Verín, Grupo Celta da Escola de Música de Ortigueira, Avelaíña, Rastrexos Project, Alén de Ancos, Harmonica Creams, Bagad Glazik Kemper, Stolen Notes, Escola de Gaitas de Ortigueira, Blazin’ Fiddles, Jamie Smith’s Mabon, Oban Pipe Band, Crema de Gaita, The Rua Macmillan Band, Electric Céilí

2011: Ulträgäns, Stolen Notes, Óscar Ibáñez & Tribo. Skerryvore, Berrogüetto, Brian Finnegan big band, David Pasquet group, The Urban Folk Quartet, Rua Macmillan trío, Luar na lubre, The Elders, Searson, The Crass, Escola de Gaitas de Ortigueira

2010: Afterhours, Anxo Lorenzo Band, Celtas Cortos, Cristina Pato + convidados, Escola de Gaitas de Ortigueira, Gaelic Storm, Krêposuk, Leilía, Marful, Molard Brothers, Orion, Oysterband, Qui Hi Ha?, Rare Folk, Shooglenifty

2009: Arán, Battlefield band, Escola de Gaitas de Ortigueira, Fred Morrison, Judith, Korrontzi, La Bottine Souriante, Michael McGoldrick band, Pablo Seoane Grupo, Qui Hi Ha?, Sog, Susana Seivane, Tiruleque, Wolfstone, Xosé Manuel Budiño

2008: 17 hippies, Banda das Crechas, Blima, Coanhadeira, Divertimento folk, Eliseo Parra + Tactequeté, Escola de Gaitas de Ortigueira, Fía na Roca, Malvela, Moving Hearts, National youth pipe band of Scotland, Odaiko percussion group, Ophiusa, Pradairo, Sog, Sondeseu, The Boys of the Lough, The Dubliners, Uxía, Värttinä, Xúa, Xochilmica

2007: Bagad Kemper, Balbarda, BonOvO, Centro Coreográfico Galego, Crema de gaita, Daniel Bellón & Diego Maceiras + Álex Blanco, Dervish, Eric Rigler & Bad Haggis, Escola de Gaitas de Ortigueira, Flook, Kepa Junkera, Kroke, La Jambre, Mercedes Peón, Milladoiro, Os Zarambeques, Pepe Vaamonde Grupo, Rosa Cedrón, Sete Saias

2006: Bagad Beuzeg, Berrogüetto, [Daniel Bellón]] & Diego Maceiras + Álex Blanco, Dominic Graham School of Irish Dance, Escola de Gaitas de Ortigueira, Four men and a dog, Ginga, Grupo folclórico Lous Tchancayres, Gwendal, Irtio, Korrontzi, Leilía, Linho do cuco, Llan de Cubel, Nao d’ire, Nova Galega de Danza, O espírito de Lúgubre, Original Kokani Orkestar, Session A9, Solas, Som ibérico, Uxía, Xochilmica, Xosé Manuel Budiño

2005: Bagad Kemper, Dazkarieh, Driade, Escola de Gaitas de Ortigueira, Gatos del Fornu, I Muvrini, Ialma, Kukuma, Luar na Lubre, Lunasa, [[Madialeva], Os Diplomáticos + convidados, Phil Cunningham + Aly Bain, Radio Tarifa, Terrafolk, Uxía, Xera, Xochilmica

2004: Alan Stivell, Els Groullers, Ergom, Escola de Gaitas de Ortigueira,Gatos del Fornu, Karma, Kila, La Bottine Souriante, Lavanderas, Nova Galega de Danza, Os Cempés, Quempallou, Supervivientes, Susana Seivane, The Chieftains & Carlos Núñez, Xestreu

2003: SonDeSeu (Galicia), Marta Sebestyen&Muzikas+Alexander Belenescu (Hongarije), Altan (Ierland), Hevia (Asturias), Bal Tribal (Bretagne), Hedningarna (Suecia), Shooglenifty (Schotland), Xosé Manuel Budiño, Rare Folk (Andalucia), Faltriqueira (Galicia), Fanfarria Çiocarlia (Roemenië), Wolfstone (Schotland). Estiveron no Runas, Mar del Norte (Castilla La Mancha), Quempallou (Galicia), Atlántica (Cantabria), Guezos (Galicia), Keympa (Cataluña) e Brigantia (Euskadi).

2002: Carlos Núñez, La Musgaña, Aquelarre Agrocelta, IGAEM (Galicia), Lian O´Filnn (Ierland), Bela Fleck (USA), Berrogêtto (Galicia) Gaiteiros de Lisboa, Taraf de Häidouks (Roemenië), Kepa Junkera. Estiveron no Runas, Lume fatuo, Birimbao e Mácféck (Galicia), Rarefolk (Andalucía), Rapabestas (Castilla y León), La hermana cruel (Madrid) e Brandania (Canarias).

2001: Kalman Balogh (Hongarije) Vasen, Tejedor (Asturias) Mercedes Peón, Sharon Saannon (Ierland) Fia na roca, Luar na Lubre, Oskorri, La bottine souriante (Quebec) La Bruja Gata, Na lúa. Estiveron no Runas, Akelarre Agrocelta, Fol de Canguro (Madrid), Aira de Pedra e Antubel (León), Druadán, Roixordo, Árdelleo o eixo (Galicia).

2000: Susana Seivane, Leilía, Milladoiro, Capercaillie (Schotland), Xosé M. Budiño, Michael McGoldrick (Ierland) Eileen Ivers (USA) e Värtinä (Finland). Estiveron no Runas, Liorna (Galicia), Zángalla Mángalla (Galicia), La bruja gata (Madrid), Roquemetroque (Galicia), Los niños de los ojos rojos (Extremadura), Avalon (Galicia) e Proxecto Ningém (Galicia).

1999: Skolvan (Bretagne), Cristina Pato, Deaff Shepherd (Schotland), Luétiga (Cantabria), Mick O´Brien Band (Ierland).

1998: Berrogüetto, Skedud (Bretagne), Danú (Ierland), Feelpeyú (Asturias), Dómine Cabra, Bágoa da Raiña, Mackumba (Schotland).

1997: Xosé Manuel Budiño, Glaz (Bretagne), Kern (Bretagne) Bágoa da Raiña, Peat Bog Fearies (Schotland), Pat Kilbride Band (Ierland), Lliberdon (Asturias).

1996: Gwerz (Bretagne), Xeque Mate(Galicia) Shooglenifty (Schotland) Os Cempés (Galicia), Callino – Mick O´Brien (Ierland), Kepa Junkera, Llan de Cubel (Asturias), Dervish (Ierland).

1995: Fol de niu (Galicia), Alain Genty, Na lua (Galicia) Bágoa da Raiña, Luetiga (Cantabria), Dhabi Spillane.

1987: Ubiña (Asturias), Llug (Galicia), Miro (Schotland), Arco da Vella (Galicia), Kormoran (Hongarije), Brath (Galicia), Yeusin (Bretagne), Fairpost Convention (England).

1986: Alan Stivell, Oskorri, Tanahill Weavers (Schotland), Beleño (Asturias).

1985: Milladoiro, Bleizi Ruz (Bretagne), Xorima(Galicia).

1984: 4 YN Bar Mabsant (Gales), Muxicas (Galicia), Na Lúa (Galicia), Fiadeiro (Galicia) Pennou Sokoulm (Bretagne), Milladoiro.

1983: Milladoiro, Pat Kilbride Group (Schotland), Kornog (Ierland), Gwerz (Bretagne), Pennou Skoulm (Bretagne).

1982: Xorima, Joe e Antoniette Mackenna (Ierland), Doa, Trasgu (Asturias) Milladoiro.

1981: Bleizi Ruz (Bretagne) Jake Walton (Cornualles), Doa (Galicia), Os Raparigos (Galicia) Na Casaidigh (Ierland) Milladorio (Galicia), Bedwen Haf (Gales).

1980: Swansea Jack (Pais de Gales), Na Casaidigh (Ierland), Pat Kilbride (Schotland) e Milladoiro

1979: Xocaloma, Milladoiro, Cromlech, The Culta.

1978: Antón Seoane, Emilio Cao, e Cromlech.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *